Shqiperia

LGBT, Murrizi vë moralin mbi politikën: më përjashtoni nga Europa!

Deputeti me natyrë “rebele”, Myslim Murrizi, demokrati që nuk pranoi të djegë mandatin, është përfshirë së fundi në një qëndrim ndaj komunitetit LGBT.

I pozicionuar si i djathtë dhe konservator, ai, i pranishëm në “Provokacija”-n e Mustafa Nanos, tha se, edhe pse europian në vizion, nuk do e donte një Europë që kushtëzon me pozicionim pro gay-ve.

“Mua më përjashtoni nga Europa nëse e kanë kusht këtë gjë, unë nuk vij në Europë”, tha Murrizi. /tesheshi

Etiketa