Sociale

Lirohen muslimane qe Edi Rama arrestoi per ti bere qejfin Izraelit

Ergys Faslia dhe Bekim Protopapa, dy muslimane nga Shkodra te cilet regjimi i Rilindjes i arrestoi para 1 viti nen akuzat fallso qe pretendonin se do kryenin akte terroriste në stadiumin e Shkodrës gjatë ndeshjes Shqipëri – Izrael, u lirua ditën e sotme.

Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka gjetur asnje fakt qe te inkriminoje besimtaret te cilet qeveria Rama ia beri kurban Izraelit para nje viti. Terrori mediatik dhe policor qe ndoqi keto arrestime dhe ndalimin e 150 muslimaneve te tjere ne te gjithe vendin, detyroi kombetaren tone qe te mundet thellesisht dhe me hile nga Izraeli.

Por nga frika e nderkombetareve, gjyqtaret e kesaj ceshtje nuk i kane dhene ende pafajesine Faslise dhe Protopapes. Ata jane lene ne “Arrest në shtëpi” ndërsa prokuroria vijon hetimet. Ne kete menyre, gjyqtaret e korruptuar shqiptar justifikohen para amerikaneve dhe qeverise Rama duke mbajtur ne arrestim njerez te pafajshem dhe duke u shkaterruar jeten, familjet dhe ekonomine njerezve te ndershem te ketij vendi.