Shqiperia

Lubonja: Ambasada Amerikane e njëanshme. Po na tallin dhe po na fyejnë inteligjencën!

Në një dalje dhe në një intervistë për Tv News 24 Fatos Lubonja nuk ka fshehur zemëratën e tij ndaj Ambasadës Amerikanë në Tiranë mesazhet dhe qëndrimet e të cilës ai I ka cilësuar sit ë njëanshme, tallëse dhe fyese për inteligjencën e njerëzve.

“Keta te ambasades se SHBA duhet te na respektojne dhe mos na tallin me keto mesazhe. Dhuna strukturore e shtetit, shkelja e ligjit i ben qeveria dhe jo opozita. Kur qeveria ushtron dhune pse nuk reagojne keta amerikanet e ambasades. U vodhen 40 mln euro tek unaza, pse heshti ambasada edhe pse aty kishin manipuluar firma amerikanesh. Pse nuk reagon ambasada per arta markun qe ska arrestuar asnje per kete skandal. Mos na merziten keta te ambasades amerikane per parrullat ne shtepine e borchardit por per korrupsionin tek unaza fjala vjen. Jane totalisht te njeanshem. Dhuna e opozites dhe e popullit eshte per vetembrojtje”, ka deklaruar Lubonja në News 24.