Shqiperia

Lubonja pyet ish Shefin e Task-Forcës së Ramës: Si u bëre pronar i 11 000 m2?!

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, Vangjel Dule deklaroi se deputeti socialist, Alket Hyseni, i cili ka drejtuar një taskë-forcë për pronat, rezulton pronar i 11 mijë m2 në Dhërmi.

Dule: Ju figuroni pronar i një trualli në Dhërmi, me 11 mijë m2.

Hyseni: E kam shitur, disa kohë më parë.

Lubonja: 28 mijë km2 ka Shqipëria, çështë kjo që po grabitet gjithë Shqipëria. E di sa janë 11 mijë m2? Llogarit një vilë që është 1000 m2 maksimumi dhe pastaj. Si i keni blerë këto prona?

Hyseni: Kam patur biznes prej vitesh.