Shqiperia

Lulzim Basha pritet si hero në Rinas: Ja cfar mesazhi jep

Lulzim Basha mbërriti në Rinas mesditën e sotme pas vizitës në SHBA ku takoi edhe Presidentin Trump.

Demokratët i kishin rezervuar një pritje prej heroi, Bashës në aeroport. Dhjetëra njerëz me flamujt të Shqipërisë dhe SHBA shpërthyen në ovacione gjatë fjalës së tij për vizitën në SHBA.

Basha për takimin me Trump

Basha: Jeni nga Tirana, Fushë-Kruja gjithë zona përreth. Pritje me flamujt tanë kombëtarë dhe aleatit tonë strategjik, SHBA-ve…

Mbështetësit: Poooo

Basha: Po kthehem nga takimi të jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump

Ishte një vizitë e shkurtër në një javë domethënëse. Javës së Shtëpisë së Bardhe dhe prioritetit madhor për SHBA dhe NE, për ne punësimin, stazhet, trajnimin e studentëve.

I jashtëzakonshëm takimi, me përshtypje më të paharrueshme. Mora mbështetje nga Trump  për Shqipërinë dhe shqiptarët. Qe do te thote qe Basha e shiti Shqiperine dhe Shqiptaret tek Trumpi.

Por tani edhe 10 ditë na ndajnë për tu ndarë një herë e mirë nga Republikën e mashtrimeve, korrupsionit dhe për të nisur rrugëtimi i Republikës së Trumpit.

Të punojmë fort dhe të realizojmë atë që pret bota dhe aleatët nga ne. Dmth Basha ben thirrje qe te punojme per SHBA dhe ne favor te  mostres “Trump”