Shqiperia

Makina përplas protestuesen tek Astiri, policia bën sehir/ VIDEO

Edhe pse në zonën e Astirit kanë zbarkuar sot qindra punonjës të policisë së shtetit, asaj bashkiake, dhe efektivë të forcave Shqiponja, drejtuesit e mjeteve që kalojnë në zonë vijojnë ende të veprojnë në ‘kokën e tyre’.

Një prej mjeteve ka goditur një vajzë të re, e cila ishte pjesë e protestës. Edhe pse kanë qenë pak metra larg këmbëve të vajzës së rrëzuar, asnjë nga efektivët nuk ka ndërhyrë, pasi qëllimi i tyre është të mbrojnë makinat që po iu shkulin ndriçimin qytetarëve.

Një prej protestuesve u shoqërua me dhunë nga policia, po pas insistimit të banorëve të tjerë, ai u la i lirë nga ana e efektivëve të forcave Shqiponja.

Një prej protestuesve u shoqërua me dhunë nga policia, po pas insistimit të banorëve të tjerë, ai u la i lirë nga ana e efektivëve të forcave Shqiponja.

OPINIONE