Makina shtyp katër persona në Gjermani, humb jetën një fëmijë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjermani, ku si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën një fëmijë dhe kanë mbetur të plagosur tre persona.

Mediat e huaja shkruajnë se një makinë u fut në një rrugë këmbësorësh dhe u përplas me ta. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Keben, Nordrhein-Westfalen.

Sipas policisë lokale në Sygkerimena, shoferi i automjetit dyshohet se u arratis nga korsi biçikletash, ndërsa arsyet nuk janë bërë ende të ditura.

Të plagosurit u morën nga vendi i ngjarjes nga një helikopter shpëtimi.

Ndërkohë, një zëdhënës i policisë së Viersen hodhi dyshime që shoferi qëllimisht u fut në rrugën e këmbësorëve dhe e lëshoi makinën drejt tyre, duke dalë dhe më pas duke u arratisur vetë./Tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne