Shqiperia

Maliqi: Rama, kryepolici i “Rilindjes” që dhunon dhe arreston opozitarët

Përmes një statusi në rrjetet sociale, deputeti Lefter Maliqi ka shpërhtye rduke ironizuar ‘histerinë’ e qeverisë Rama lidhur me atë që ai e quan dhunë. Maliqi i kujtoi kryeministrit se çfarë bënte ai në kohën që ishte në opozitë, duke thyer e prerë ç’të gjente përpara.

Statusi i Maliqit:

Turp. Rama i Rilindjes pergezon policine qe votuan 100% per votimet e PS,qe arrestojne opoziten,qe dhunojne qytetaret,qe shkelin ligjet,nderkohe qe kur ishte ne opozite e godiste e kercenonte e dhunonte me cdo mjet ne bulevard, para KQZ e kudo. Policia e depolitizuar me ligj, vetem pergjimet e Bild nxorren te pakten 2 drejtues policie ne Diber e Kamez si besnik deri ne vdekje te PS dhe gradohen ne vend qe te lirohen.Rama ne 2017 thirrje policise hiqni kapelet dhe votoni Rilindjen. Rama kjo eshte policia qe do jo policia qe duam. Rama ,kryepolic, kryeprokuror, kryebashkiak, kryekomandant. Kaloresi snjeh deshtim,snjeh opozite,snjeh ligj,snjeh kushtetute,snjeh Presidend bile snjeh as veten kur humb,fitova thote?.

OPINIONE