Rajoni

Marrëveshja e Prespës, protestuesit përleshen ashpër me policinë greke

Një incident ka ndodhur mes policisë greke dhe një grupit të revoltuar të qytetarëve pas vizitës së ministres së Mbrojtjes Civile të Greqisë, Olga Gerovasili në qytetin Ptolemaida të Greqisë Veriore. Si pasojë një person me lëndime në kokë është dërguar në spital, ndërsa janë lënduar edhe katër policë.

Grupi i qytetarëve të revoltuar po protestonin kundër Marrëveshjes së Prespës.

“Maqedonia është greke”, “Cipras, tradhëtar” kanë brohoritur qytetarët e tubuar, kumtojnë mediumet lokale.

OPINIONE

INTERVISTA