Bota

Marrëzia nuk ka fund: forcat izraelite arrestojnë gomarin palestinez (video)

Forcat izraelite arrestuan të martën një gomar dhe pronarin e tij në fshatin Silvan, në jug të Jeruzalemit, me arsyetimin se gjoja pronari nuk kishte një licencë për posedim të gomarit.

Agjencia palestineze e lajmeve Maan News Agency raportoi se forcat izraelite, në shoqërim të autoriteteve civile izraelite, arrestuan padrejtësisht gomarin dhe pronarin e tij.

Ata gjithashtu u futën në mënyrë të dhunshme në disa ferma të palestinezëve në atë fshat, duke u shpërndarë disa pronarëve gjoba për posedimin e kafshëve të palicensuara, të lëshuara nga autoritetet izraelite. /tesheshi

OPINIONE

INTERVISTA