Maryam Rajavi dhe Ardi Veliu prodhojne Fake News kunder Iranit

Ne mediat shqiptare Ardi Veliu drejtori i policise se shtetit sapo ka dale ne nje konference per shtyp ku deklaron se shteti shqiptar ka zbuluar nje celule terroriste te Iranit ne Shqiperi.

“Një celulë aktive terroriste e njësisë së operacioneve të jashtme është zbuluar së fundmi në Shqipëri.

Celula terroriste është përgjegjëse për planin e muajit mars 2018 për kryerjen e një akti terrorist gjatë kremtimeve të festës së Novruzit, plan që u parandalua nga masat e shtuara të policisë së shtetit falë informacioneve të sakta”, tha Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu në një konferencë për mediat sot duke treguar personin që e drejton këtë celulë dhe anëtarët e saj.

Ky lajm eshte lajm i rreme. Ardi Veliu i cili nuk dinte as te lexonte emrat e iranianeve, besohet qe kete lajm ta kete bere me urdher nga larte dhe si duket si qoke per sektin ish-terrorist te Marjam Rajavit i cili strehoet ne Shqiperi dhe mban me pahir, frike dhe tru-shpelarje me mijera xhihadiste iraniane ne kampin e Manzes.

Nese policia shqiptare ka zbuluar me te vertete nje rrjet terrorist atehere ajo duhet ti kerkoj autoriteteve turke qe te arresojne keta ‘terroriste’ dhe te tregojne faktet qe ata kane kunder tyre. Perndryshe, genjeshtra e Marjam Rajavit sikur ne mars 2018 Irani kishte planifikuar sulm terrorist kunder MEK-ut ne diten e Novruzit, eshte denoncuar dhe dekonspiruar katerciperisht nga gazetaret dhe mediat shqiptare.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne