Bota

Masat sanksionuese të SHBA kundër Rusisë prolongohen në Dhomën e Përfaqësuesve

Një paketë e re e sanksioneve ekonomike kundër Rusisë dhe Iranit që do të kufizonte aftësinë e Presidentit Donald Trump për të hequr dënimet financiare ndaj Moskës është zhytur në një mosmarrëveshje partiake në Dhomën e Përfaqësuesve në Kongres.

Legjislacioni në pritje, i cili kaloi në Senatin me 98 vota pro dhe 2 kundër muajin e kaluar, ka ngecur në Dhomën e Përfaqësuesve ku republikanët dhe demokratët fajësojnë njëri-tjetrin për vonesën./ PT

OPINIONE