Shqiperia

Mashtroi dhjetëra qytetarë dhe 4 banka, arrestohet pronari i kompanisë farmaceutike në Tiranë

Arrestohet pronari i një kompanie farmaceutike, ish-administratori i një spitali privat ne Tirane, qe ishte ne kërkim për mashtrim.

Mësohet se ne pranga është vene shtetasi Lefter Sulkaj.

Ai akuzohet se ka mashtruar një numër të lartë personash dhe 4 banka të nivelit të dytë së me paratë që iu merrte do i bënte aksionerë në biznesin e tij.

Ndaj tij gjykata kishte vendosur masën e sigurisë ‘Arrest me burg’.