Bota

Mbrojtja ajrore siriane shkatërroi raketat mbi dy bazat ajrore

Televizioni shtetëror tregoi fotografi të një rakete që u qëllua në ajër mbi bazën ajrore vetëm disa ditë pas një sulmi amerikan, britanik dhe francez ndaj synimeve siriane në hakmarrje për një sulm të dyshuar kimik në qytetin e Doumës në periferi të Damaskut

Burimet e opozitës thonë se aeroporti i Dumair-it është një bazë e madhe ajrore që përdoret në një fushatë ushtarake në shkallë të gjerë të ushtruar nga ushtria siriane që rifitoi nga Ghouta lindore, një enklavë rebele në periferi të Damaskut

Burimi : Reuters