Mbyllet pazari. Rama kryeministër, Meta ministër i brendshëm, Vasili President.

Burime nga darka Rama-Meta thonë se më në fund darka u mbyll me një marrëveshje të re. Rama kryeministër , Meta ministër i brendshëm dhe zv/kryeministër, Shezai Rrokaj kryetar parlamenti, Petrit Vasili President dhe PDIU jashtë kolicionit.

Kjo marrëveshje është për pas zgjedhjeve, ndërsa Petrit Vasili president mund të zgjidhet me ketë parlament.

Këto janë informacione nga afër Veliajt. Duhet parë se sa serioze janë./syri.net

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne