Bota

Mediet greke japin alarmin: Turqia bllokon brigjet e Qipros me anije ushtarake, gati për një stërvitje të vërtetë zjarri

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijojnë të përshkallëzohen, teksa asnjëra palë nuk bën një hap pas për sheshimin e situatës.

Mediet greke raportojnë këtë pasdite se Turqia ka forcuar pozicionet e saj në terren, duke dërguar anije ushtarake në brigjet e Qipros dhe Rodosit.

Siç theksojnë mediet greke, marina turke ka njoftuar një stërvitje të gjerë ushtarake në brigjet e Qipros.

“Turqia po bllokon zonën në veri të Qipros për një stërvitje të vërtetë zjarri”, thuhet mes të tjerash në shkrimin e publikuar nga media greke.Ggggg/BW

OPINIONE