Mesila Doda: Beqja do të mbahet mend si përhapës i pandemisë së hajdutllëkut ordiner!

Mesila Doda ka komentuar deklaratën e ish-ministrit Beqja, për uljen e pensioneve, duke bërë edhe një përshkrim të Beqajt si politikan, në këndvështrimin e saj.

Postimi i plotë i Mesila Dodës

Si nuk e beri nje pune te mire ky Beqja, nje pune te vetme ta mbanim mend se robi se ka mendjen vetem per ti fut doren ne xhep tjetrit… do kujtohet gjate si perhapsi i pandemise se hajdutllekut ordiner qe edhe sapunin e spitalit e merrte dhe e çonte ne shpine e vet… i msoi keq edhe te tjeret… i hoqi dera te gjitheve. Kane mbetur spitalet vec mure e batanije me vrima… te tjerat i japin te gjitha me koncesion

ky tipi qe u be minister i reformes se Rilindjes do kujtohet gjate se fitoi tendera edhe kur PS ishte ne greve urie ne bulevard… dhe per kete i fluturoi mandati… me nje llogjike te thjeshte do duhej mos te ishte me ne parlament… por u be deputet prape, pastaj minister, tani filozof i Rilindjes…
Shpresojme heren tjeter kandidat per Kryeminister… ja vlen ti zere vendin… eshte hajdut me me shume imagjinate…

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne