Shqiperia

Meta i gatshëm të ndryshojë datën e zgjedhjeve, mazhoranca: Nuk e luan topi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është shprehur se më 31 Maj starton fushata elektorale dhe se duhet të zhvillohet një fushatë e qetë dhe të komunikohet me njerëzit, duke i dhënë kështu përgjigje deklaratës së Presidentit të vendit, Ilir Meta, i cili u shpreh se është i gatshëm për të ndryshuar datën e zgjedhjeve.

“Zhvillimi i zgjedhjeve me 30 Qershor është afat Kushtetues dhe nuk e luan topi. Kush do të tentojë të pengojë qoftë edhe një qendër votimi do të hasë në forcën e ligjit”, ka thëne Balla./lapsi