Meta: Kushtetuta do të mbrohet deri në fund me qetësi e shqiptari

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar pas vendimit të tij për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

Edhe pse PS ka vendosur që të prezantojë në Kuvend kërkesën për të shkarkuar presidentin, ky I fundit ka lëshuar edhe një mesazh në drejtim të mazhorancës.

Në një postim të shkurtër në “Facebook”, Meta bën me dije se Kushtetuta do të mbrohet deri në fund me qetësi e shqiptari.

 

“KUSHTETUTA do të mbrohet deri në fund me QETËSI dhe SHQIPTARI.”

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne