Shqiperia

Meta mesazh të fortë Ramës e Bashës: 19 tetori do jetë shumë vonë…

Ilir Meta iu rikthye sërish 30 qershorit, duke u shprehur se iku si datë e përbashkët vetëm kalendarike.

Meta shkruan në “Facebook” se tani është koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë pa negociata, teksa risjell në vëmendje 17-18 tetorin, kur KE do të marrë vendimin për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë.

Duke iu drejtuar një mesazh të fortë Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, Meta thekson se nuk mund të vazhdohet të ecet në dy rrugë të kundërta, që nuk takohen me njëra-tjetrën, ndaj dhe të dyja palët politike duhet t’iu krijojnë mundësinë të gjithë shqiptarëve të shkojnë në tre palë zgjedhje më 13 tetor.

Postimi i Metës:

Metaaa

 

burimi:/bw