Miçigan, të shtëna me armë në universitet, dy të plagosur

Të shtëna me armë janë regjistruar në një sallë qëndrimi në Universitetin Qendror të Michiganit, në Mt. Pleasant.

Policia thotë se dy njerëz janë plagosur dhe agresori është i lirë.

I dyshuari është një mashkull i zi dhe konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm, sipas deklaratës paraprake të policisë në Twitter.

Policia ka këshilluar stafin dhe studentët “të marrin strehim”, sipas Twitter-it të universitetit.

Të shtëna me armë u regjistruan në konviktin e Campbell Hall në Universitetin Qendror të Michiganit, sipas raporteve të medias.

Incidenti vjen dy javë pas vrasjes në masë në Shkollën e Lartë Stoneman Douglas në Florida, ku u vranë 17 vetë.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne