Bota

Mjekët ndërkombëtarë përleshen me ushtarët izrealitë për të ndihmuar të plagosurit

Përleshjet mes palestinezëve dhe forcave izraelite në Rripin e Gazës po vazhdojnë.

Mirëpo së fundi ka pasur reagime ndërkombëtare pasi një video po qarkullon në internet që tregon pamje të muajit mars.

Në pamje shihen se si ushtarët izraelit nuk lejojnë mjekët e organizatave ndërkombëtare të ndihmojnë disa të plagosur nga protestat.

Mjekët përleshen me ushtarët për të e kryer punën e tyre.

burimi: /gazetaere