Shqiperia

“Mos ndërhyni në asgjë në Kushtetutë”, Presidenti Meta me mesazh të fortë

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur diten me nje mesazh te forte, duke i qendruar deklaratave te prera qe ka bere, se Kushtetuta nuk duhet te preket.

Kete mengjes, Meta i eshte referuar thenies se Abraham Lincoln, qe thekson se “Kushtetuta duhet te ruhet sepse është e vetmja mbrojtje e lirive tona.”

Mesazhi i Metes vjen nderkohe qe kreu i Qeverise, Edi Rama e ka quajtur fakt te kryer 30 korrikun, kur do te hapen listat dhe do te miratohen ndryshimet kushtetuese.

“Mos ndërhyni në asgjë në Kushtetutë. Ajo duhet të ruhet, sepse është e vetmja mbrojtje e lirive tona.”, shkruan Meta.

/tpz