Shqiperia

Moti me reshje dhe stuhi detyron avionin e linjës Milano-Tiranë të bëjë ulje të detyruar në Brindisi

Avioni i linjës Milano-Tiranë ka bërë ulje te detyruar në qytetin e Brindisit pasi moti i keq e ka bërë të pamundur vazhdimin më tej të udhëtimit.

Avioni fillimisht u nis me një orë e 20 minuta me vonesë për shkak të pëkeqësimit të motit por pas nisjes është deturuar të ndalojë në Bridisi.

Kujtojmë se reshjet e dendura të shiut që kanë rënë gjatë mbrëmjes të së hënën kanë krijuar probleme të shumta jo vetëm në bllokimin e rrugëve por edhe në përmbytjet e banesave./balkanweb