Naftëtaret e Ballshit vijojnë rezistencën, në ditën e 18 të grevës së urisë: Nuk tërhiqemi, duam pagat e fituara me gjyq!

Vijon rezistenca e grevisteve naftëtarëre të Ballshit. Në ditën e 18 dhe shëndeti i tyre nuk paraqitet i mirë, lodhje pa fund, stres dhe probleme me tensionin.

Thirrjet e naftëtareve të Ballshit ndaj qeverisë nuk ndalen, ndërsa kërkojnë vetëm marrjen e pagave të fituara nga gjyqi.

Tashmë ambientet e qendrës shëndetësorë janë kthyer ne një shtëpi të dytë, por pa familjaret e tyre. Gratë kanë deklaruar se nuk dalin nga greva e urisë dhe se janë të vendosura deri në zgjidhjen e hedhjes së pagave që i kanë të fituara. Greva dhe protestat e  naftëtarëve tashmë e kane kaluar muajin qe nga fillimi i rikthimit te grevës se dyte brenda vitit./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne