Namik Kopliku mbeshtet ish-terroristet iraniane qe kerkojne te rrezojne me dhune qeverine e Iranit

Ne nje video te dhene per organizaten ish-terroriste te muxhahedineve iraniane, Namik Kopliku nje ish-enverist dhe tani mbeshtetes i qeverise jo-demokratike te Rilindjes se Edi Rames, ka bere disa deklarata pro xhihadit te muxhahedineve iraniane te cilet kerkojne te rrezojne me dhune qeverine e Iranit. Namik Kopliku i cili u be vegel e muxhahedineve ne rastin e Somajeh Mohamedit, nje femer rezidente kanadeze e cila mbahet ne kampin e MEK-ut, dhe nxorri ne video Somejen e cila nuk u lejua te takoje prinderit e saj kanadeze, ne video i lepihet muxhahedineve dhe komandantes supreme Maryam Rajavi. Namiku e lavderon Merjemen sikur lavderonte Enver Hoxhen ne kohen e Partise se Punes dhe i shpall muxhahedinet vellezer te Shqiperise. Lavderon kampin e tyre paramilitar dhe eshte i lumtur qe Shqiperia strehon nje organizate ish-terroriste ne token e saj. Namiku kerkon qe Irani te clirohet nga qeverisja e tij, te cilen ai e quan mesjetare, por harron qe te tregoje qe ne Shqiperi qeveria hajdute e Rilindjes se Rames e mban pushtetin me dhune dhe zgjedhje te vjedhura dhe nuk u apelon muxhahedineve qe te clirojne edhe Shqiperine nga regjimi i Rilindjes dhe te instalojne demokracine ne vend. Fjalimi me zoom i Namikut ndiqet nga mijera muxhahedine te cilet jane te ulur ne cadra me formacione ushtarake dhe mbajne distance qe te mos infektohen nga koronavirusi.

Videoja e Namikut mund te shihet me poshte:

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne