Bota

Ndahet nga jeta ish-shefi i Shtabit të Përgjithsëm, Yasar Buyukanit

Sipas informacioneve të marra Buyukanit vdiq herët në mëngjes në Stamboll, në spitalin ku ishte shtruar dhe merrte trajtim mjekësor.

Kurse 4 ditë më parë ishte ndarë nga jeta në moshën 79 vjeç bashkëshortja e tij, Filiz Buyukanit.

Për shkak të sëmundjes së tij Yasar Buyukanit nuk kishte mundur të merrte pjesë në ceremoninë e varrimit të gruas së tij./trt