Shqiperia

Ndërroi jetë pesë ditë pas dasmës, del autopsia e nuses 19-vjeçare. Ky ishte shkaku

Autopsia e nuses 19-vjeçare Rezarta Hajdari, që humbi jetën pesë ditë pas dasmës, në Librazhd.

Mësohet se shkak për vdekjes e së resë u bë helmimi nga monoksidei i karbonit, që çlirohej nga pushi që çifti mbante në dhomë.

Hajdari u gjet në dhomë pa shenja jete, ndërsa bashkëshorti i saj Osli Hajdari arriti të mbijetonte.

Familjaret e Rezartës, kishin dyshime mbi vdekjen e saj, dhe ishin në pritje të ekspertizës zyrtare, pasi fajësonin familjen e djalit për vdekjen e vajzës së tyre./Tpz