Shqiperia

Ndërtimi i NATO-s në Shqipëri, reagon Xhaçka: Krenari për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Pak minuta pasi Kryeministri Edi Rama dha lajmin se NATO do të ndërtojë në Shqipëri bazën e parë ajrore në Ballkanin Perëndimor, ka reaguar edhe ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

Në një status në Facebook, Xhaçka ka shpërndarë postimin e Ramës dhe shkruan se shqiptarët duhet të ndihen krenarë sot për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Reagimi i plotë:  

Në këtë 10-vjetor të anëtarësimit tonë në NATO, nuk mund të kishte vlerësim më të madh për seriozitetin, kontributin dhe përkushtimin, që pavarësisht kufizimeve e vështirësive, kanë treguar efektivët e forcave tona të armatosura.

Krenari për Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Burimi: Shqiptarja.com

OPINIONE