Rajoni

Nis takimi i Mogherinit me Thaçin e Vuçiçin

Në Bruksel ka nisur takimi i përbashkët mes shefes për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe presidentëve të Kosovës e Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç.
Mogherini paraprakisht ka pasur takime të ndara joformale me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homolugun e tij serb, Aleksandar Vuçiç.

Në këtë takim të shefes së diplomacisë evropian dhe të dy presidentëve, atij kosovar e serb do të diskutohet për vazhdimin e dialogut në mes të dy vendeve.

OPINIONE

INTERVISTA