Shqiperia

“Një orë bisedë me Macron” Berisha ka disa pyetje për Ramën

Si rrallë herë,ish kryeministri Sali Berisha i është drejtuar me disa pyetje kryeministrit Rama, lidhur me bisedën që ky i fundit zhvilloi me Presidentin e Francës, Macron. Ndërsa citon deklaratën e kryesocialistit në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, Berisha shkruan se nuk do të komentojë lidhur me të por ka disa pyetje, të cilat i konsideron me rëndësi për publikun.

“Dy pyetje per Edvin Mafine lidhur me biseden e tij me presidentin Makron
1-Pse presidenti anulloi viziten ne Shqiperi te njoftuar me pompe te madhe nga vet Rama ne tetor te vitit te kaluar?
2-Pse nuk te priti ne ne Beograd siç kerkove ti mikut tend te ngushte Vuçiç?
3-Pse anulloi viziten dhe nuk erdhi ne Shqiperi siç ishte njoftuar ministri i jashtem i Frances?
4-A i kerkove te falur presidentit Makron per ate qe u the deputeteve austriak ne prani te deputetit socilalist F.Von V. se ai eshte nje idiot?
5-A u skuqe kur fole me te duke qene kryetar i narkoshtetit te pare ne Europe dhe i rikthimit te monizmit pas 30 vjetesh pluralizem?
6-Si u justifikove per mos plotesimin e asnjerit prej kushteve te vendosura nga keshilli i ministrave te BE per hapjen e negociatave me Shqiperine?
7-A kerkove qe Franca qe ka bllokuar vizat Kosoves pershkak te Shqiperise ti çbllokoje ato?”

Postimi i plotë:

Disa pyetje per Edvin Mafine!

“Me Macron kam marrëdhënie më të afërt se me shumë të tjerë, kemi komunikim të vazhdueshëm. Ka kërkuar të flasë me mua rreth 1 orë, sa u detyrova të shkoj me vonesë në Asamble. Kemi folur për Evropën dhe rajonin, kaq”. Keto deklaroi ne konferencen e tij te shtypit Edvin Mafia

Une ketu nuk do komentoj asgje nga keto sepse sipas tij Presidenti i Frances paska keshilltar per Europen dhe Ballkanin kreun e narkoshtetit te vetem ne Europe, Edvin Mafine.

Por ketu do ti shtroj disa pyetje liderit global per drogen, me kete rast shtoj se mjere ai qe i bie ziles apo i hap telefonin Edvin Mafise pasi si rriqen nuk shqitet, nuk shqitet dhe verem te shpife. Kjo eshte dhe arsyeja qe kurre nuk i pranova dhe nuk i dergova nje alo te vetme!

Por ketu dua ti shtroj disa pyetje me rendesi per publikun shqiptar!

Dy pyetje per Edvin Mafine lidhur me biseden e tij me presidentin Makron

1-Pse presidenti anulloi viziten ne Shqiperi te njoftuar me pompe te madhe nga vet Rama ne tetor te vitit te kaluar?
2-Pse nuk te priti ne ne Beograd siç kerkove ti mikut tend te ngushte Vuçiç?
3-Pse anulloi viziten dhe nuk erdhi ne Shqiperi siç ishte njoftuar ministri i jashtem i Frances?
4-A i kerkove te falur presidentit Makron per ate qe u the deputeteve austriak ne prani te deputetit socilalist F.Von V. se ai eshte nje idiot?
5-A u skuqe kur fole me te duke qene kryetar i narkoshtetit te pare ne Europe dhe i rikthimit te monizmit pas 30 vjetesh pluralizem?
6-Si u justifikove per mos plotesimin e asnjerit prej kushteve te vendosura nga keshilli i ministrave te BE per hapjen e negociatave me Shqiperine?
7-A kerkove qe Franca qe ka bllokuar vizat Kosoves pershkak te Shqiperise ti çbllokoje ato?

Nuk po harxhoj pyetje se tashme dihet se cili eshte qendrimi i prere i Frances per hapjen e negociatave per Shqiperine. sb

OPINIONE