Një shpërthim trondit rrethin İskenderun në Turqinë jugore

Një shpërthim i fuqishëm bombe ka ndodhur mbremjen e sotme në Iskenderun të Turqisë.

Ambulancat dhe skuadrat e policisë janë dërguar në rrethin İskenderun të provincës jugore turke Hatay, pasi një shpërthim ka tronditur qendrën e qytetit.

Shpërthimi goditi rrugën Fener të qytetit, e cila është mbyllur për trafik pas incidentit.

Zyrtarët ende nuk janë prononcuar për informacione ose shkakun e shpërthimit./AA

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne