Shqiperia

“Një zyrtar i lartë i Elbasanit po hetohet për pasurinë”

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar në studion e emisionit “Opinion” se një zyrtar i lartë në qytetin e Elbasanit është duke u hetuar për çështje pasurie. E pyetur nga drejtuesi i emisionit nëse ai është një zyrtar i zgjedhur apo i emëruar, Lala ka konfirmuar se është një zyrtar i zgjedhur. Pak ditë më parë u përhap lajmi se kanë nisur hetimet për kryebashkiakun Qazim Sejdini dhe një listë të gjatë të familjarëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre që dyshohen për pastrim parash. Mbetet për tu parë nëse bëhet fjalë këtë çështje.