Bota

Njujorkezët mbajnë protesta pas hyrjes në fuqi të vendimit të Trump kundër myslimanëve

Qindra persona janë tubuar në ‘Union Square’ në New York City për të protestuar kundër ndalimit të udhëtimit të Presidentit Donald Trump që hyri në fuqi të enjten.

Protestuesit u mblodhën në Union Square Park në orën 17:30 për të protestuar ndaj asaj që ata e quajnë “Trump’s Muslim Ban 3.0”. Organizatorët gjithashtu morën pjesë në një takim të bashkisë myslimane të enjten mbrëma. “Unë besoj se Amerika është një vend i lirisë dhe se ne duhet të pranojmë të gjithë njerëzit”, tha një protestues për mediat lokale./ PT

OPINIONE