Shqiperia

“Nuk jam Gruevski”/ Meta kërcënon Soros-in

Kreu i Shtetit, Ilir Meta në një konferencë për mediat ka folur lidhur me rezulatet e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit dhe situatën aktuale politike në vend.

Ndër të tjera Meta iu drejtua edhe miliarderit George Soros duke i thënë ” nuk jam Gruevski” por jam “i racës së Avni Rustemit”, duke e sfiduar atë hapur.

“Shqipëria mund të jetë një vend i vogël dhe për disa miliarderë mund të duket si një mizë lisi. Kam një mesazh për miliarderin Soros . I uroj jetë të gjatë dhe suksese por unë nuk jam Gruevski. Jam shqiptar, i racës së Avni Rustemit.” ka thënë Meta në fjalën e tij./