Shqiperia

“Nuk ka marrëveshje me Ramën. Pakti i vetëm me shqiptarët për të zhdukur të keqen”

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një shënim në profilin e tij në facebook, ka hedhur edhe njëherë poshtë një marrëveshje midis PD dhe PS-së, duke i cilësuar këto zëra si një taktikë bajate të Ramës sa herë kapet në skandalin e radhës.

“Rama vazhdon me “taktikat” e tij bajate te pilotimit te opinionit publik, sa here kapet ne skandalin e rradhes. Sa me i rende skandali, aq me absurde behen bllofet qe perpiqet te perhap ne media.

Nderkohe qe Rama kalon ne Parlament kontratat nepermjet te cilave ju grabiten shqiptareve miliona euro;

Shqiperise i shtohen kushte te reja per hapjen e negociatave;

Nje tjeter i perzgjedhur nga Rama si kandidat per kryetar bashkie, Mark Babani, rezulton i inkriminuar dhe me dokumenta vertetohet se ka qene i denuar … ne media pilotohen fantazi dhe sajesa per marrveshje te fshehta midis PD dhe PS.

E vetmja marreveshje qe PD dhe opozita kane bere dhe do i qendrojne deri ne fund, eshte ajo me shqiptaret, per te fshire nje here e mire cdo te keqe qe politika e mbrapshte ju ka sjelle deri tani”./TPZ

OPINIONE

INTERVISTA