Shqiperia

“O diktator, hajdut ordiner”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Kryeministri Rama, në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me një video nga Kalaja e Tiranës.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga Kalaja e Tiranës, atraksioni më i ri në kryeqytet që mirëpret qytetarët e çdo moshe për të përjetuar historinë, traditën e kulturën e qytetit të trashëguar nëpër breza, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama në postimin e tij.

Por, pas këtij postimi reagimi i qytetarëve ka qënë i ashpër. Komentuesit kanë hedhur kritika dhe akuza të forta në drejtim të kreut të qeverisë.

“Mos te gjete muaji mars ty dhe bashke me komentuesit tend komunista te ndyre”-shkruan një qytetar.

Më tej një tjetër, ndërsa i referohet fjalorit të ulët të përdorur dje në parlament shkruan “Meqe eshte e Premte sot miqesisht ju rekomandoj te merrni nje hoxhe, nje dervish, nje prift, nje dom edhe kendoni sallen e parlamentit , krejt qeverrin e parlamentaret sipas besimeve perkatese se ju ka hyr xhindi ne bark. Jeni krejt karnavale.”.

Ndërsa një tjetër qytetar shkruan “ Na prit ne 16. Merr me vete ata suflaqexhit e preshi freshit o hajdut gjakpires ordiner. ke shkalluar popullin ashtu si je ti . rrit taksa rrit, drita dhe policet te mbrojne ty e meren me ata te shkretet qe shesin belino e papati a.turp hajdut”.

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Detyra juaj (kur them juaja e te gjithe deputeteve qe jan ne parliament ) nuk eshte te talleni me njeri tjetrin . Nese doni te talleni me njeri tjetrin bejeni ne rruge os eli tju vij per mbare POR ne parlament supozohet qe te zgjidhni hallet e popullit dhe te hartoni ligje ne FAVOR te popullit ! Jeni ber si palaco me plot kuptimin e fjales , hedh njera pale dhe pret tjetra dhe Shqiperia vazhdon te shpopullojet nga ju pa dallim partie! Jeni ber te pangopur ! Na keni mare me qafe ! Mashtruesa dhe premtike boshe 29 vite !”.

Ja disa nga komentet e qytetarëve: