Emisioni IMPAKT

Ofensiva Koronavirus 2.0 e Edi Rames

Olsi Jazexhi dhe Gjergji Thanasi diskutojne mbi valen e dyte te ndershkimeve qe regjimi rilindas i koronavirusit po ben kunder shqiptareve. Diskutohet mbi konfliktin diplomatik euro – amerikan ne Tirane ne lidhje me tolerimin e diktatures se Rames, mbylljen e televizionit Ora News nga koronavirusi, gjobitjen qe policia e Rames i ka bere Lulzim Bashes dhe mundesise qe presidenti Ilir Meta mund te zhvilloje nje rezistence kunder diktatures se Rilindjes. Flitet edhe per klerin musliman i cili ne pergjithesi i eshte bindur diktatures se Rames dhe te krishteret te cilet kishat e tyre po i mbajne hapur duke sfiduar diktaturen ushtarake – mjekesore te regjimit te Rilindjes./GazetaImpakt/

OPINIONE