Bota

Oktay: Turqia do të prodhojë avionë luftarak

Nënpresidenti i Turqisë, Fuat Oktay, ka deklaruar se Turqia do të prodhojë avionë luftarak me dhe pa pilot, edhe atë me karakteristika si ose përtej atyre të F-35.

Në panelin editorial të AA-së në Ankara, Oktay foli edhe rreth marrëveshjes së Turqisë me Libinë, duke theksuar, “Me marrëveshjen me Libinë prishëm komplotin që dëshironte ta izolojë Turqinë në territorin tokësor”./AA

OPINIONE