Bota

Oktay: Turqia nuk jep, por kërkon llogari në arenën ndërkombëtare

Zëvendëspresidenti Fuat Oktay deklaroi që “Turqia në përputhje me interesat e saj nuk jep, por pyet për llogari në arenën ndërkombëtare”.

Në fjalën e tij të mbajtur në Asamblenë e Përgjithshme të Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Ndimëspresidenti Oktay theksoi se Turqia vepron në  përputhje me interesat e saj.

Duke vënë në dukje që Turqia nuk jep, por pyet për llogari Oktay tha: “Ne do të bëjmë dhe jemi duke bërë çdo gjë që është e nevojshme në këtë drejtim qoftë operacione matanë kufirit, qoftë dërgimi i ushtarëve, qoftë sondazh në Mesdheun Lindor”./tpz

OPINIONE

INTERVISTA