Emisioni IMPAKT

Olsi Jazexhi dhe Zace Islami flasin mbi instalimin e diktatures se koronavirusit nga Edi Rama

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe avokati Zace Islami diskutojne mbi instalimin e diktatures se koronavirusit ne bote dhe ne Shqiperi ne emer te gripit Covid-19.

Analizohen skemat e elitave mbikombetare dhe bankiereve nderkombetare te cilet duan te shkaterrojne ekonomite e botes ne emer te frikes se virusit. Flitet per rolin qe ambasada amerikane ka ne shkaterrimin e demokracise ne Shqiperise dhe mbeshtetjen e saj ndaj juntes ushtarake te koronavirusit.

Zace Islami permend disa data qe kane sulmuar demokracine ne Shqiperi, sikur: 21 tetor 2008 kur amerikanet prishen sistemin elektoral demokratik ne Shqiperi dhe e kthyen Shqiperine ne nje vend dy partiak.

Permenden vettingu amerikan i cili ka shkaterruar gjykatat dhe gjykates kushtetuese dhe te larte, sikur Enver Hoxha qe ne 1966 hoqi me ligji institucionin e avokatit etj. Tregohet sesi epidemiologe evropiane dhe amerikane tregojne qe koronavirusi eshte nje grip i rende i cili po perdoret per instalimin e diktaturave nga korporatat nderkombetare.

Analizohet edhe deklarata e presidentit Ilir Meta ne 20 mars 2019 kur ai i tregoi shqiptareve planet e qeverise sorosiste te Edi Rames per te instaluar nje diktature ushtarake ne Shqiperi:

https://www.youtube.com/watch?v=cQtSJ…

Flitet edhe per klerin e krishtere dhe musliman te cilet po i nenshtrohen diktatures se Edi Rames. Vecohen hoxhallaret te cilet, ndryshe nga orthodhokset, e kane braktisur Islamin dhe Allahun, bere munafike dhe mbyllur xhamite duke ju nenshtruar tagutit te Edi Rames.

OPINIONE

INTERVISTA