Shqiperia

Opozita nis aksionin pas arrestimit të protestuesve në Kukës, mbledhin sot grupet parlamentare

Partia Demokratike do të mbledh pasditen e sotme grupin parlamentar në orën 18:00.

Fill pas këtij takimi mësohet se lideri i PD-së do të zhvillojë edhe një mbledhje me krerët e degëve.

Mësohet se në fokus të mbledhjes do të jetë arrestimi i protestuesve që kundërshtuan taksën për Rrugën e Kombit dhe aksioni i opozitës.

Duke marrë shkas nga situata në vend, edhe LSI ka njoftuar për mbledhje grupi, e cila do të mbahet në orën 16:30.

OPINIONE