Rajoni

Panik në Itali, tërmet 4.7 ballë godet qendrën e vendit, mbyllen shkollat në disa zona

Panik ne Itali, pas një tërmeti me magnitudë 4.6 ballë qe tronditi vendin mëngjesin e sotëm. Mediat italiane bëjnë me dije se lëkundja u regjistrua rreth orës 05:11, 2 km nga Muccia, në krahinën e Maceratës.

La Stapma shkruan se lëkundja ishte e forte dhe e frikshme dhe shkaktoi shume panik, por deri tani nuk ka raportime për te lënduar.

Tërmeti u ndje i frikshëm edhe ne Umbria dhe raportohet se deri tani ka pasur vetëm dëme materiale. Si pasoje e frikës është marre vendim për mbylljen e shkollave.

Etiketa

OPINIONE