Shqiperia

Paralajmëron këshilltari i PD: Veliaj do të japë me PPP grumbullimin e pagesës së parkingut

Këshilltari i Partisë Demokratike, në Këshillin e Bashksë së Tiranës, Akil Kraja bën të ditur se kreu i Bashkisë Erion Veliaj kërkon të japë me Partneritet Publik Privat grumbullimin e pagesës së parkingut në rrugët e kryeqytetit.

Me anë të një statusi në facebook, ai shkruan se një kompani do të mbledhë pagesën në emër të bashkisë dhe për këtë sipas tij do të marrë komision.

Statusi i Akil Krajës:

LAJM I FUNDIT:

Bashkia e Tiranes kerkon te jape me PPP grumbullimin e pageses te parkingut ne rruget e kryeqytetit… Nje kompani do te mbledhe pagesen ne emer te Bashkise e per kete do te marre komision…