Shqiperia

Pas dy ministrive, reagon dhe Rama: Vetingu pastron llumin e mbështjellë me togën e zezë

Përveç reagimit të dy ministrive, asaj të Drejtësisë dhe të Brendshme, ka reaguar edhe vetë kryeministri Rama në rrjetin social Facebook për vendimin e gjyqtares së Vlorës, për të lënë në arrest shtëpie një person të arrestuar për herë të dytë që qarkullonte me armë.

Duke postuar deklaratën e zv. ministrit të Drejtësisë, Toni Gogu, Rama shkruan: “Vetingu, po zbulon në sytë e shqiptarëve pasuri të paimagjinueshme dhe shkelje ligjore të panumërta nga ana e gjyqtarëve e prokurorëve. Vetingu mund e duhet ta pastrojë deri në fund llumin e mbështjellë me togën e zezë”.

Burimi: Top Channel

OPINIONE

INTERVISTA