Bota

Përfundon takimi kokë më kokë Erdogan-Putin, në fokus zhvillimet e fundit, Siria dhe Libia

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dhe Presidenti Vladimir Putin zhvilluan një takim kokë më kokë para ceremonisë së përurimit të linjës gazsjellëse “Rrjedha Turke”.

Takimi zgjati 1 orë e 45 minuta.

Në takimin ndërmjet Erdoganit dhe liderit mysafir parashikohet që krahas tensionit ndërmjet Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të jenë shqyrtuar edhe dosjet e Sirisë dhe Libisë. /trt