Shqiperia

Përshkallëzimi i protestave/ Basha mbledh kryetarët e degëve

Kryetari i PD Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme në selinë blu të gjithë kryetarët e degëve të Partisë Demokratike në rrethe.

Në mbledhje është diskutuar për përshkallëzimin e protestave të Partisë Demokratike, dhe pika kryesore ka qenë protesta e Kavajës me datën 7 maj, ditën kur ky rreth shkon në zgjedhje të parakohshme.

Opozita synon që protesta e Kavajës të jetë më e madhe se ajo e 18 shkurit./ Gazeta Impakt