Plasin ujërat e zeza në QSUT, prej tre ditësh pezullohet puna në godinën e Sterilizimit

Një denoncim është publikuar nga Piranjat për Qendrën Spitalore Universitare Tiranë, ku shihet gjendja e keqe në të cilën ndodhet kompleksi spitalor

Që nga plasja e ujërave të zeza puna në godinën e sterilizimit është pezulluar. Ndërkohë që ende nuk janë marrë masat për të rregulluar plasjen e tubacioneve të ujërave të zeza dhe nuk dihet sa do vazhdojë kjo situatë. Të rënda janë pamjet ardhura në redaksinë e Piranjave, ku në godinën e sterilizimit, shihen tuba te nxjerra në sipërfaqe, mjete spitalore, karrige e shtretër të lëna përtokë./Piranjat

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne