Rajoni

Policia arreston dy ekstremistët katolikë që dogjën flamurin e Turqisë

Policia e Kosovës ka arrestuar ekstremistët katolikë Baki Beqiraj dhe Arsim Beqiraj të cilët para dy ditësh, përmes një video të publikuar në internet, dogjën flamurin e Turqisë në Gjakovë.

Të dyshuarit janë dërguar në stacionin policor dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Veprimi i këtyre dy personave erdhi nën mbështetje për ekstremistin katolik, Gjergj Dedaj, i cili kishte thënë se Turqia dhe Serbia, synojnë që përmes vartësve të tyre të kthehen sërish në Kosovë.

Burimi: Indeksonline

OPINIONE