Shqiperia

Policia jep të dhena mbi perplasjen me arme ne Shkoder

Të shtëna me armë zjarri u raportuan mbrëmjen e së enjtes në fshatin Drisht të Shkodrës.Burime në vendin e ngjarjes thanë se bëhej fjalë për një konflikt mes dy kushërinjve që kishte degjeneruar në përdorimin e armëve.Policia sqaroi se nuk ka të lënduar pasi të shtënat kanë qenë në ajër.Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes, uniformat blu shoqëruan palët dhe se sekuestruan një armë gjahu të përdoru nga njëri prej të rinjve në konflikt.